Jakie pozwolenia trzeba posiadać na stawianie hali namiotowej?

Jakie pozwolenia trzeba posiadać na stawianie hali namiotowej?

Hale namiotowe, to dobra rozwiązanie dla wielu przedsiębiorstw i klientów indywidualnych. Oprócz oszczędzonego czasu oraz znacznie mniejszych wydatków, to również zdecydowanie prostszy sposób pod względem formalno-prawnym. W tej części postaramy się omówić podstawowe zagadnienia związane z budową hali namiotowej oraz wymagane zezwolenie na halę namiotową.

Jakie pozwolenia trzeba posiadać na stawianie hali namiotowej?

Postawienie hali namiotowej 120 dniowej

Pozwolenie na budowę hali produkcyjnej, uzyskiwane jest przez naszego klienta na 120 dni. Po tym terminie należy przenieść halę namiotową o kilkanaście centymetrów. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane dla firm, które potrzebują tymczasowego namiotu magazynowego.

Pozwolenie na halę namiotową

Jeżeli nasz klient chciałby postawić halę na dużej niż 120 dni, bez konieczności ponownego demontażu, musi uzyskać standardowe pozwolenie na budowę. W tym przypadku wymagane są następujące dokumenty:

  • projekt budowy hali,
  • pozwolenie na użytkowanie hali.

Okres oczekiwania na zezwolenie

Pozyskiwanie powyższego zezwolenia wynosi około 30-90 dni. Po uzyskaniu zgody, decyzja uprawomocnia się w ciągu najbliższych 14 dni od dnia uzyskania pozwolenia. Następnie wymaga się zgłoszenia gotowości do robót, co trwa kolejne 7 dni. Po odpowiednim przygotowaniu się można rozpocząć montowanie konstrukcji hali.

Rozwiązanie to najczęściej wykorzystywane jest przez klientów, którzy traktują hale namiotowe jako:

  • namioty magazynowe
  • hale sportowe np. pod korty tenisowe czy boiska do gry w piłkę siatkową.

Klienci kupujący halę od producenta zostają dokładnie poinformowani, jakie pozwolenia są wymagane dla budowy hali pod własną inwestycję. Nasi pracownicy z chęcią udzielą państwu dodatkowych informacji w razie pytań.